Boya ve Boya Malzemeleri Satışı

Boya ve Boya Malzemeleri Satışı

Yaşam alanlarını yenilemek, binaların görünümünü değiştirmek ya da dış cephelerde oluşan eski görüntüyü gidermek için kullanılan boya ve boya malzemeleri, birçok farklı türde ve markada bulunabiliyor. Birbirinden farklı uygulama alanlarına özel olarak üretilen boya çeşitleri, genellikle inşaat alanlarında binaların nasıl görünmesini istediğinize göre değişkenlik gösterebiliyor. Her boya türünün performans ve özelliklerini bilmek, uygulama sırasında en iyi ürünü seçebilmeniz için oldukça önemli bir rol oynuyor. Bina boyamasına geçilmeden önce dış ve iç cephe görünümü konusunda fiziksel özellikler dikkate alınarak hangi boyanın kullanılacağına karar verilmesi gerekiyor. Doğru alan için uygun boyanın seçilmesi birçok avantaj sağlayacaktır. Boyama işlemleri birkaç farklı nedenden dolayı yapılabiliyor. Dış cephe boyaları kullanılma alanlarında genellikle yüzeyleri böceklerden arındırmak, güneş ışınlarının yaratacağı solma ve yıpranmaları gidermek, yağmurdan ve diğer olası dış etkenlerden korumak amacıyla duvar boyama işlemleri yapılıyor. Duvar boyama işlemleri yüzeylerin temiz ve bakımlı görünmesi, var olan alanın görsel olarak çekiciliğinin artırılması veya yalıtımlı ile ilgili nedenlerden dolayı da tekrardan boyanması söz konusu olabiliyor. Uygulama için boyanızın çeşidini seçerken, uygulama kolaylığına, sizin ihtiyacınız olan ve makul kuruma süresine, çatlak vermeden ince bir film oluşturulmasına, dayanıklı ve sert bir kaplamaya sahip olmasına, hava koşullarından etkilenmeyen bir performansta ve sağlığa zararlı etkenlerin bulunmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

 

Uygulama Alanlarına Göre Boya Çeşitleri

Birçok boya türü olmakla birlikte uygulama şekilleri de büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Her boya türü kendi içinde belirli kurallar ile tasarlanarak işleme konuluyor. Yeterli boya kullanılması takdirde performansı artırırken boya fiyatları konusunda da tasarruf etmiş olabilirsiniz.
 
Yağlı Boya

Temel olarak yağlı boyalarda beyaz kurşun kullanılıyor. Çoğu zaman üç kat olarak işlemi yapılan yağlı boyalar, dayanıklı ve uygun fiyatlı boya kategorisinde olmasıyla birlikte aynı zamanda mat ve parlak yüzeyler elde edebileceğiniz performansı size verebiliyor. İşlem sırasında size büyük ölçüde kolaylık sağlayarak, temizlik yapabilmenizi de oldukça basitleştirmektedir. Bu türdeki boyalar genellikle kapılarda, duvarlarda, metal yapılarda ve pencerelerde kullanılmaktadır. Nem, duvarların içindeki boşluklarda birikerek hasarlara neden olabiliyor. Buna karşılık savunmasız kalmamak için yağlı boya kullanımı konusunda dikkatli olunması büyük önem taşıyor. Yağlı boyanın nemli koşullar için uygun olmadığını ve tamamen kurumasını beklemenin ciddi bir zaman aldığını hatırlamalısınız.

Sentetik Boya

Üstün yapışma özelliğine sahip olan yağ bazlı sentetik boya, parlak ve mat olmak üzere iki türünü de bulabilirsiniz. Eğer sık sık temizlik yapılacak bir yerde kullanılacak ise rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz. Sentetik boyanın içeriği sayesinde parlaklığını kaybetmeden sık temizliğe dayanabilir durumdadır. Ahşap, çelik ve duvarlarda kullanılabilen bir boya türüdür. Boya fiyatları bakımında orta maliyette bir ücreti vardır. Direnç, hızlı kuruma ve her türlü hava koşuluna dayanıklı olan boya çeşidi, en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor.

Sprey Boya

Yeni bir yapıyı, boş ve geniş bir alanı boyarken sprey boya kullanmak hem eğlenceli hem de daha hızlı bir çözümdür. İnce ve eşit bir sis gibi püskürterek boyanan dolaplar, duvarlar, kapılar veya diğer doğrama işleri gibi alanlarda, pürüzsüz yüzeyler elde edebilirsiniz. Elbette ki her boyanın türü gibi artıları ve eksileri bulunan sprey boya, geniş alanları hızlı bir şekilde boyamanıza olanak sağlarken, kapsamlı bir maskeleme ile bu işlemi yapmanızı gerektiriyor.

Yaşam Alanları Özel Trend Boya Renkleri

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile farklı boya renkleri de paletlerde yerlerini alıyor. Seçebileceğiniz sınırsız iç cephe ve dış cephe renkleri bulunuyor. Hangi binayı ve evinizdeki hangi odayı nasıl bir renge boyayacağınızı seçmek ayrı bir keyif olmaya başlıyor. Genel olarak boya renkleri kremsi tonlardan koyu tonlara kadar değişen nötr renkler ve tamamlayıcı renkler olarak karşınıza çıkabiliyor. Kullanım alanına ve ruh halinize göre seçimlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Mavi ile grinin arasında bir yerlerde olan renkler zengin ve etkileyici gölgeleriyle duvar rengi trendlerinin başında geliyor. Onu takip eden yeşilin mükemmel huzur verici tonları, orta ve koyu ahşaplar ile birlikte kullanıldığı zaman yaşan alanlarına şıklık katabiliyor.


 

Öne Çıkarılanlar

Musluk ve Yedek Parça Satışı

Musluklar ve yedek parçalar ev ve iş yerlerinde önemli kolaylık sunuyor. Tes

Hırdavat ve Nalbur Malzemeleri

Hırdavat ürünleri kategorisinde günlük yaşamda ihtiyaç duyula

İnşaat Malzemeleri Satışı

Geniş ürün yelpazesi ile Fırat Yapı Malzemeleri inşaat malzemeleri nalburiye t

Yorumlar