İnşaat Malzemeleri Satışı

İnşaat Malzemeleri Satışı

Geniş ürün yelpazesi ile Fırat Yapı Malzemeleri inşaat malzemeleri nalburiye toptan ve perakende satışı  ve nakliyesi,  restorasyon  malzemeleri,  yapı kimyasalları, boya malzemeleri ve hırdavat ürünleri,ayna,demir, tuğla, çimento, kireç, betopan, alçıpan, laminat, kalebodur, gaz beton, trapez saç, oluk, fırat temiz su boruları, fırat pis su boruları, elektrikli el aletleri, çivi, tel çivi, tavlı tel, bahçe çitleri, koruge borular vb. malzemelerin satışı yapılmaktadır.

 

İnşaat Malzemeleri Nelerdir? 

İnşaat malzemeleri, son derece geniş ve kaliteli seçeneklerin yer aldığı bir skala ile kişilere sunulur. Bu sayede aranılan seçeneğe ulaşma durumu da daha kolay bir hale gelir. İnşaat yapı malzemeleri hakkında kısa bir şekilde bilgilendirme yapmak gerekirse;

 
Alçı; Alçı günümüzde en sık kullanılan inşaat malzemeleri arasında ilk sıralarda yer alır. Hatta pek çok tadilat ya da restore işlemlerinde alçı olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Ancak alçının da kendi içinde farklı seçenekleri vardır. Sıva alçısı, saten alçı ya da kartonpiyer alçısı gibi çeşitler arasında ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. 

 
Çimento; İnşaat denildiği zaman pek çok kişinin aklına ilk etapta gelen malzemelerden biri, muhtemelen çimentodur. Tadilat amacıyla kullanılır. Sıva, dolgu ya da yapıştırma gibi işlemler için sık sık tercih edilir. Özellikle demirle kullanıldığı zaman ortaya son derece sağlam ve dayanıklı yapılar çıkar. Su ile karıştırılarak kullanılır. Yapılacak işleme göre kullanılacak su oranı değişiklik gösterir. Bu durumu çoğu zaman göz kararı ayarlamak mümkündür. 

 
Gazbeton; Sektörle fazla ilgili olmayan kişiler ilk etapta bu kelimeye yabancı olabilirler. Ancak gazbeton, son derece yaygın kullanılan bir yapı malzemesi çeşidi olarak öne çıkar. Yapılara çok yönlü şekilde katkı sağlar. Duvar örgü malzemesi olarak bilinir. Oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Hacim açısından %70 oranında gözenekleri vardır. Isı iletkenlik oranı son derece düşüktür. Bu açıdan yalıtım konusunda, kullanıldığı alana avantaj sağlar. Günümüzde pek çok mekanda sık sık tercih edilir. Ev, otel, ticari ya da sanayi yapılarında da bu malzemenin kullanıldığını görmeniz mümkündür. Ayrıca yanmaz özelliği sayesinde de oldukça güvenilir bir malzeme olarak ön plana çıkar. 

 
Kireç; İnşaat yapı malzemeleri arasında kireç de son derece önemli bir yere sahiptir. İnşaat sektöründe sık sık kendine kullanım alanı bulur. Farklı harçların ve sıcakların yapımında çoğu zaman etkili bir malzemedir. Aynı zamanda gazbeton üretiminde de yine kireç kullanılır. Çoğu zaman torbalar halinde satışa sunulur. Ancak her bir torbası oldukça ağırdır. Satın alırken bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekir. 

 

 

 

Öne Çıkarılanlar

Boya ve Boya Malzemeleri Satışı

Yaşam alanlarını yenilemek, binaların görünümünü değiştirmek ya

Yapı Malzemeleri Satışı

Elazığ'da yapı sektöründe ihtiyaç duyulan her t&uu

İnşaat Malzemeleri Satışı

Geniş ürün yelpazesi ile Fırat Yapı Malzemeleri inşaat malzemeleri nalburiye t

Yorumlar